Пропустити головне навігаційне меню

Служіння людям

Гімн: “Чи зробив я сьогодні добро?” (Гімни, № 132)

Служіння людям

Запитайте:

  • Що таке епітафія? (Це короткий вислів про життя людини, яка померла. Часто епітафія пояснює, що людина робила, або якою вона була в житті).

Прочитайте наступні епітафії про життя двох чоловіків:

“Тут лежить нещасний чоловік, який жив сам для себе і непокоївся лише про накопичення багатства. Де він зараз, і як він почувається, Ніхто не знає і не хоче знати”.

“Священна пам'ять генерала Чарльза Джорджа Гордона, який завжди й усюди зміцнював слабких, віддавав своє багатство бідним, співчуття — стражденним, а серце — Богу”.

Запитайте:

  • Чим найбільше відрізняються життя цих двох чоловіків?

Покажіть малюнок “Ісус омиває ноги апостолам”. Попросіть когось прочитати Іван 13:14–15. Поясніть, що все життя Христа являло собою досконалий приклад служіння. Він навчав Своїх учнів принципу служіння прикладом. Запитайте:

  • Чому, на вашу думку, Спаситель хотів, щоб Його учні служили іншим?

Прочитайте наступну думку, висловлену колишнім Президентом Церкви, Девідом О. Мак-Кеєм:

“Тільки задумайтеся! Світ знає щось про них [апостолів Ісуса] лише тому, що вони були знайомі зі Спасителем, вони направили за Ним своє життя. Якби не так, ніхто б не знав, що жили такі люди. Вони б жили й померли, і їх би забули, як це сталося з тисячами їхніх сучасників — вони жили і померли і ніхто не знає, і ніхто про них не думає; як це відбувається з тисячами і тисячами таких, що живуть нині. … Під кінець кожного дня кожен з них залишає свою дорогу настільки ж порожньою, як і коли ступили на неї — вони не саджають ані дерев, що дають іншим затінок, ані кущів троянд, які роблять світ прекраснішим для наступних поколінь, ніяких добрих справ, ніякого благородного служіння — тільки порожній, безплідний, спустошений шлях, каменистий, можливо з чортополохом і колючками.

У послідовників, для яких Ісус є Провідником, все по-іншому. Їхнє життя схоже на розарій, де світ завжди може зривати прекрасні троянди.

Найкраще покликання в житті … це те покликання, в якому людина може якнайкраще служити своїм ближнім … Найбільш благородна мета в цьому житті — це прагнути жити так, щоб покращити життя інших людей і зробити їх щасливішими” (Учення Президентів Церкви: Девід О. Маккей, розділ 19 “Небесна суть служіння”).

Попросіть членів вашої сім’ї назвати кілька можливих способів служити іншим.

Запитайте наступне:

  • Що ви відчуваєте, коли допомагаєте іншим?
  • Що ви відчуваєте, коли інші допомагають вам?
  • Як ви служите Богу, коли служите людям? (Див. Moсія 2:17).

Зобов’яжіть кожну людину пошукати способи служіння іншим цього тижня.

Додаткові поради:

З допомогою зернят кукурудзи продемонструйте, як ми можемо бути жорсткими, якщо не служимо іншим, але коли “розкриваємося”, тоді стаємо м’якими і приємними.


Пригощення:

Помийте миску винограду. З допомогою зубочисток побудуйте з виноградин різні конструкції. Заохочуйте членів сім’ї працювати разом над дизайном і виготовленням різних структур. Потім їжте їх і насолоджуйтеся.

Пригощення