Пропустити головне навігаційне меню

Навчитися слухати

Пісня: “Я серцем слухаю Його” (Збірник дитячих пісень, Додаткові пісні, с. 16)

Навчитися слухати

Гра Почуй мене

Виготовіть власний “телефон”.

Візміть два пластмасових стаканчики. Діти можуть розфарбувати їх, якщо побажають. Проріжте в дні стаканчика дірку і протягніть товсту нитку. Зробіть те саме з другим стаканчиком і попросіть дітей стати у двох кінцях коридора з натягнутою ниткою.

Зіграйте в гру “почуй мене”. Одна дитина може шепотіти в стаканчик, а інша — слухати. Можна зробити “ланцюжок” з телефонів. Можна шепотіти одне одному і передавати послання по всьому будинку.

Під час цієї гри обговоріть, чому важливо говорити і слухати по черзі, щоб розмова продовжувалася. Поясніть, що дуже важливо слухати, а не лише говорити, коли ви з кимось спілкуєтеся.

Можете повторити цей процес з двома іншими стаканчиками, але не поєднуйте їх ниткою. Запитайте у дітей, чи відчули вони різницю.

Поясніть, що так само, як нитка поєднує два стаканчики і передає звук від тих, хто говорить, тим, хто слухає, Святий Дух допомагає нам спілкуватися з нашими друзями і сім’єю, з нашими вчителями і з Богом.

Наступна історія допоможе вам пояснити дітям, як вони можуть прислухатися до Святого Духа і як Бог слухає їх. Ви можете прочитати і обговорити це, або, як мама Девона в історії, поставити дітям запитання, які допоможуть їм розпізнати, коли до них звертається Святий Дух. Якщо можливо, скористайтеся ситуаціями, які були у вашої дитини недавно:

–     Девоне, час готуватися до молитви.

–     Але я готовий.

–     Ні, Девоне. Тобі треба стати на коліна, скласти руки і закрити очі, коли ти молишся. Тобі також треба припинити рухатися. Це виявляє повагу до Небесного Батька.

Девон поклав свій іграшковий автомобіль, склав руки і став на коліна біля мами.

–     Як Небесний Батько чує мене? Невже у Нього є вуха?

–     Так, у Нього є вуха. Він слухає, коли ти молишся.

Девон помолився й залишався кілька секунд опісля на колінах із похиленою головою і складеними руками.

–     Він не відповідає. А ти впевнена, що Він слухає?

–     Небесний Батько зазвичай відповідає на наші молитви через наше серце і розум, а не через наші вуха. Він робить це Святим Духом. Девоне, що ти відчуваєш, коли ділишся?

–     Щастя.

–     А що ти відчуваєш, коли робиш щось неправильне — наприклад, кидаєш свої іграшки?

–     Я почуваюся погано.

–     Святий Дух допомагає нам мати ці почуття, щоб показати нам різницю між правильним і неправильним. Він також дає нам певні підказки щодо того, що ми можемо робити, аби почуватися щасливішими. Є інші способи дізнатися, що Небесний Батько слухає. Пам’ятаєш, як Він допоміг бабусі почуватися краще, після того, як вона отримала благословення священства?

–     Так, я радий, що бабусі стало краще.

–     Лише тому, що ти не чуєш, як Небесний Батько промовляє до тебе, це не означає, що Він не слухає. Він посилає тобі теплі, хороші почуття, щоб ти знав, що Він є.

Девон почувався щасливим.

–     Мамо, тепер я знаю, що Небесний Батько дійсно чує мене.

 (“He is listening”, By Allison J. England, “The Friend”, June 2010).

Допоможіть вашим дітям зрозуміти, що Святий Дух допомагає їм чути не лише Бога, але й інших людей. Він допомагає передавати наші почуття і думки одне одному.


Пригощення: Хрусткий яблучний пиріг

Перемішайте і помістіть у круглу посудину діаметром 20 см:

  • 4 склянки яблук, очищених і нарізаних скибочками
  • 1 ст. ложку борошна
  • ½ склянки цукру
  • 1 ст. ложку кориці

Верх:

  • ¾ склянки коричневого цукру
  • 80 г масла
  • ¾ склянки борошна
  • ½ склянки вівсяних пластівців
  • ½ ст. ложки соди
  • ½ ч. ложки солі

Розподіліть цю суміш поверх яблук. Випікайте 30 хв при температурі 175°C. Подавайте з морозивом чи збитими вершками.

Пригощення