Пропустити головне навігаційне меню

Правильно вибирайте медіа

Гімн: 'Вибирай істину', (Гімни, № 143)

Завдання

На краю в опасности

Прочитайте своїй сім’ї наведену далі історію, яку розповів Спенсер Дж. Конді, з Другого кворуму сімдесятників:

“Нам з дружиною подобаються гриби, і багато років тому, роблячи покупки в австрійському супермаркеті, ми зі здивуванням побачили дві банки з грибами однакового розміру з різними етикетками і значною різницею в ціні. Коли ми запитали у продавця, в чому різниця між банкою за 13 шилінгів та банкою за 20 шилінгів, він з усмішкою відповів: “Гриби у банці за 20 шилінгів гарантовано не отруйні”. Що б ви вибрали на нашому місці?”

Запитайте у членів сім’ї?

 • Як би ви відповіли на запитання старійшини Конді?
 • Чому?

Покажіть вашій сім’ї плакат, що додається до цього уроку, і запитайте їх, як вони розуміють представлену на ньому ідею. Поясніть, що плакат називається “Не живіть на краю”. Також на плакаті написано: “На межі, де закінчується праведність, починається гріх. Не ризикуйте, щоб не зазнати трагічного падіння”.

Попросіть когось прочитати УЗ 1:31. Обговоріть, як послання, що міститься у цьому вірші з Писань, може бути застосоване до обох ситуацій — вибору грибів та вибору медіа. Запитайте членів сім’ї:

 • Чому, на вашу думку, гриби можна порівняти з медіа?

Прочитайте пояснення, яке старійшина Конді навів у своєму посланні “Mushrooms, Music, Movies, And Magazines” (Гриби, музика, фільми та журнали):

“У музики, фільмів та журналів є багато чого спільного з грибами. Наприклад, існують їх численні різновиди. Так само, як деякі гриби є їстівними, бажаними та поживними, деякі види музики, фільмів та журналів підживлюють душу — напучують, розважають та підбадьорюють. І, подібно до того, як існують різні види отруйних грибів, так існують і різні види музики, фільмів та журналів, які отруюють духи чоловіків та жінок”.

Запитайте членів своєї сім’ї:

 • Які ви знаєте види отруйних грибів?
 • Які отруйні гриби найбільш небезпечні?

Поясніть: старійшина Конді сказав, що деякі гриби не є надто небезпечними, “бо вони настільки відразливі та погані, що ми відразу їх відкидаємо”.

 • Попросіть вашу сім’ю навести кілька прикладів медіа, які можна порівняти з такими безумовно отруйними грибами.

Потім продовжте читати далі статтю старійшини Конді: “Але є й інші види музики, фільмів та журналів, які діють дуже подібно до гриба, що має назву “ангел-руйнівник”; тобто спочатку ми навіть не усвідомлюємо, що те, що ми слухаємо чи дивимося або читаємо повільно і невблаганно отруює саму нашу душу”. Старійшина Конді пояснює, що оскільки гриб “ангел-руйнівник” на “смак не відрізняється від їстівного гриба і не діє миттєво, жертва продовжує його їсти. Тоді, через шість — п’ятнадцять годин, коли він перетравиться і його отрута потрапить у кровотік, жертва відчує нудоту, у неї з’являться судоми і невгамовна спрага. Зрештою він знищить печінку. Протиотрута невідома, і рівень смертності сягає майже 90 відсотків”.

Попросіть членів сім’ї подумати про кілька прикладів медіа, які можна порівняти з “ангелом-руйнівником”.

Скажіть вашій сім’ї, що старійшина Конді дав кілька рекомендацій стосовно правильного вибору медіа. Він сказав: “Подібно до того, як грибники складають контрольні списки, щоб бути в безпеці, вказуючи в них колір, розмір та зовнішній вигляд їстівних та отруйних грибів, наш Небесний Батько, Який любить і захищає нас, дав нам кілька контрольних списків, щоб визначати, чи є те, що ми дивимося, слухаємо та читаємо, отруйним чи корисним”.

Прочитайте й обговоріть уривки з Писань, скеровуватися якими рекомендує старійшина Конді:

 1. Уложення віри 1:13: Просто запитайте себе, чи це щось чеснотне, чудове, славнозвісне або гідне похвали? Якщо так, “прагніть цього”.
 2. Учення і Завіти 45:32: “Але Мої учні стоятимуть на святих місцях, і їх не зрушити”.
 3. Матвій 6:33: “Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його” (Він не рекомендував нам просто зарахувати євангелію в “десятку того, що є найважливішим”. Він з любов’ю закликає нас зробити євангелію найвищим пріоритетом у нашому житті).
 4. Мороній 10:32: “Прийдіть до Христа, і вдосконалюйтеся в Ньому, і відриньте від себе всю безбожність”.
 5. 1 Солунянам 5:21–22: “Усе досліджуючи, тримайтеся доброго! Стережіться лихого в усякому вигляді!

Встановіть кілька сімейних норм та керівних принципів, щоб допомогти членам сім’ї вибирати лише якісні медійні розваги. Також заплануйте кілька веселих ідей на заміну, коли такі розваги не доступні.

Зробіть огляд нових телешоу. Потім обговоріть, що ви дізналися, і вирішіть, що буде і що не буде прийнятним для перегляду вашою сім’єю.

Іноді присвячуйте вечір тому, щоб члени сім’ї розповіли про свої улюблені книги або фільми, поділилися своїми думками і враженнями щодо них. Ведіть перелік найкращих книг або найкращих фільмів, які знаходить кожен з вас, аби про них знали й інші члени сім’ї.


Пригощення: Шоколадний пиріг

 • ¾ склянки розтопленого масла
 • 1 ½ склянки цукру
 • 1 ½ ч.л. ваніліну
 • 3 яйця
 • ¾ склянки борошна
 • ½ склянки какао
 • ½ ч.л. розпушувача для тіста
 • ½ ч.л. солі
 • 1 склянки шматочків шоколаду
 • 1 склянки подрібнених горіхів

 Змішайте усі інгредієнти. Випікайте у змащеній формі розміром 22 x 33 см при температурі 200°C приблизно 20–25 хвилин.

Угощение изображение